Mycie paneli fotowoltaicznych
Mycie paneli fotowoltaicznych

Mycie paneli fotowoltaicznych

Montaż paneli fotowoltaicznych to niezwykle korzystna inwestycja, będąca skutecznym sposobem na zyskanie niezależności energetycznej i znaczną minimalizację kosztów ponoszonych w tym zakresie. Większość jej użytkowników tkwi jednak w błędnym przekonaniu, iż po instalacji systemu fotowoltaicznego nie muszą wykonywać żadnych czynności, by sprzęt działał bezproblemowo i na najwyższych obrotach przez wiele lat. A tymczasem panele fotowoltaiczne, podobnie jak każdy inny sprzęt, wymagają pewnych zabiegów pielęgnacyjnych, czyszczących i konserwujących, by móc należycie spełniać swoją funkcję.

By instalacja przynosiła wymierne korzyści, konieczne jest regularne i profesjonalne mycie paneli fotowoltaicznych Rzeszów. Producenci zalecają, by robić to minimum dwa razy w roku, gdyż wszelkie zanieczyszczenia mogą zmniejszyć efektywność paneli fotowoltaicznych nawet o 20%. O jakich zanieczyszczeniach tu mowa? Otóż są to wszelkiego rodzaju pyłki, drobne cząsteczki, piasek, liście, mech, ptasie odchody oraz inne cząsteczki, które osiadają- przenoszone chociażby podczas deszczu- na powierzchni paneli, utrudniając pochłanianie promieni słonecznych i wytwarzanie energii.

Samodzielne czyszczenie instalacji fotowoltaicznej nie jest dobrym rozwiązaniem. Po pierwsze jest to zbyt niebezpieczne dla naszego życia czy zdrowia, bowiem w zdecydowanej większości przypadków panele zamontowane są na dachu budynku. Po drugie, należy robić to umiejętnie, by w trakcie czyszczenia nie doszło do uszkodzenia poszczególnych segmentów. Po trzecie, należy użyć specjalistycznych środków, narzędzi i sposobów, by zrobić to prawidłowo i dobrze.

Jako firma sprzątająca oferujemy mycie paneli fotowoltaicznych, świadcząc swoje usługi na terenie Rzeszowa i okolic. Zapewniamy profesjonalną pomoc i usługę, z wykorzystaniem specjalistycznych środków i sprzętu, a także sprawdzonych metod pracy. Dbamy o bezpieczeństwo zarówno naszych pracowników, jak i osób, które mogą przebywać w pobliżu podczas czyszczenia instalacji. Skorzystaj z naszej oferty, by w pełni wykorzystywać potencjał swojej fotowoltaiki!

KGM-Service
ZAKRES USTALAMY INDYWIDUALNIE Aby zapewnić klientom bezpieczeństwo, posiadamy
ubezpieczenie OC na kwotę 500 tys. zł na powierzone mienie.